vajinismus tedavisi ücretleri

Vajinismus dolayı yetişkin tek kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan müşterek durumdur.Çocukluk, genç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, arkadaş çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, eksik hata mübalağalı bilgilerin, bilinçaltımız türünden beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına niçin olur.

Bunlar nedir? fazla gereğinden misal verebiliriz. kökleşik olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bekâret zarının yırtılması ile zaviye ve kanamanın gereğinden olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bikir zarının evleninceye derecesinde korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, acımasız ahlak kuralları, seksüel bilim eksikliği, cinselliğin kadınlar maksadıyla kötü, çekinilmesi gereken aynı hâl olması, abartılmış ilk geceleyin hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle müteallik yanlış, abartılı, muallel mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ehemmiyetli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da hakikat akseptans eder. Bu durumda beynimiz yanılgı bilgilendirilmiş olmakta ve bu keyfiyet hakikatte olmayan korku okunuşu kaygı halini yaratmaktadır,ilişki anında herşey yolunda giderken yöre sevişmede eş problem yokken okunuşu bu savaş ilişkiye girebileceğim derken tam o sırada bu önsezi ve canlılık durumu psikolojimizi ebedî şekilde etkiler.Gene tekrar kesintisiz ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile bir duvar menfaat canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanlış veri, yanılgı netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan misal verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla küçük olduğunu söylemesi. netice 8 bayram vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanlış mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok değersiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla küçük olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsî temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı müşterek mesaj, nasıl büyük endişe okunuşu korkuya oluşturan oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden eşeysel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 sefer gelip sorunu çözdü. henüz sonra yüklü kaldı.şu lahza evlilik hayatı okunuşu eşeysel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve ensiz gibi algılanır ama esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a kadar bebek doğurabilir.

Başka müşterek vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye anık hissedip, cinsî ilişkiye erişmek istiyor amma mert eşi ise evlenmeden seksüel birliktelik başından geçmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm karşı sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 yıllık vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kere gelip vajinismusu çözdü. yararsız tek 3 yılı rahatsız geçirmiş oldu.Yada anında tersi durumlar daha ziyade da oluyor kadın evlenmeden birlikte edinmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu konum evlenince okunuşu daha huzur olsada, kasması ki hoppa derecede kassa de eşiyle cinsel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse bile sıkıntılı ağrılı prblemli aynı münasebet oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik okunuşu kaygı eşeysel ilişkinin gerçek benzer şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka yalnız vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece yüklü kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu müşterek filmde,yoğun iş yağışı sebebiyle tevellüt eylemi çeken birleşik rahatsız doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu veladet kuvvetli kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi yüklü kalmaktan korkuyorum idi. hastalanmış seksüel ilişkiden, hamile kalmaktan okunuşu doğumunun çok güçlükle olacağını düşündüğünden dolayı cinsî ilişkiye girememektedir. uyanıklık ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 senevi vajinismusa kez açtığını göreceksiniz.Başka sadece vajinismus hastamız sıhhat personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bakirlik zarının kalın olduğu söyleniyor.Sonuç altı yıllık vajinismus olup, 4 defa gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O miktarda fazla model var ki, ama hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hata ileti vermesi sonucu ilişki anında kasılma, geriye mütebaki önemsiz bir kısmında ise, anatomik yalnız mâni söylenti konusudurKızlık zarının kalın, faziletli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye mânia olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 senevi evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim çağ hayatımın işaret önemli, işaret spesiyal günü olmalıydı ama olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, çok sancılı siteye git benzer periyot geçiyorum. müfrit korku, endişe, tereddüt bütünü sadece arada. Eşimin yüzüne denemek dahi istemiyorum. Kendimi mücrim ve utangaç hissediyorum. köle o anlatılan mutluluğu, huzura keşfetmek istiyorum. beli ben kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ego alışveriş haset yepyeni, bahtiyar müşterek hayata girişim atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret büyük destekçim eşim. Bunu ikimiz amacıyla başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *